קיבוע זכויות או 161 ד'

מה זה??

אז קודם כל זה נועד לצורך ניצול הטבות מס וקבלת פטור ממס על פנסיה (קצבה מזכה) ולחישוב זכאות לפטור ממס על היוון קצבה (או הפיכת פנסיה להון) ולחישוב המס לשילוב ביניהם.

בקיצור, הפחתת המס שתשלמו גם על הפנסיה ואו גם על היוון כספים ואו גם וגם. ניצול הטבות המס המלאות.

מיועד אך ורק לפורש/ת מגיל 67 בלבד ומקבל/ת קצבה ואינו עובד/ת או מקבל/ת פנסיה לפני ניתוק יחסי מעביד.

ע"י קיבוע זכויות אתם מנצלים את הפטור לפי סעיף 9א לפקודת מס הכנסה.

תקרת קצבה מזכה למס 8,500 ₪ תקרת הון פטור 1 מיליון ₪.

מינואר 2020 יש מסלול מקוצר לביצוע ללא קיבוע זכויות במילוי טופס חד פעמי 161 י' /ח' ומתבצע פטור נוסף בלבד ללא קיבוע הזכויות ושילוב.

זוהי בשורה טובה מכיוון שישנם הרבה פורשים שאינם מנצלים את הטבת המס הזו וגם לא ניתן לבקשה רטרו אלא רק מיום הגשת הטופס בלבד ולכן זה יטיב במעט את מצבם אבל!!!! עדיף לבצע קיבוע זכויות מלא כולל כל החישובים ולקבל פטור גם על הקצבה וגם על היוון כספי קצבה.

חשוב מאד לבצע את קיבוע הזכויות עם גורם מקצועי ומוסמך מכיוון שהחלטות אלו אינן הפיכות וילוו אותך כפורש כ 20 שנה קדימה. החישוב הינו מורכב ומתחשב במקומות עבודה אחורה עד 35 שנה כולל סכומי היוון או מענקי פרישה פטורים ממס שנטלת.

המידע המובא כאן הינו כללי בלבד

לפרטים נוספים צרו קשר

 

אז נכון קרן פנסיה היא התכנית הכי זולה שיש מבין התכניות הפנסיוניות, אבל מה שהכי זול לא בהכרח הכי טוב, נהפוך הוא, יש סיבה שהיא זולה 😊

אז קודם כל קרן פנסיה היא קרן הדדית – כלומר הבריאים המפקידים משלמים על תשלומי מוות או נכות לשאר העמיתים בקרן – זה מופיע בתשואה דמוגרפית ואקטוארית בדו"חות.

למצטרפים לקרן פנסיה יש תקופה של 5 שנות אכשרה – מה זה אומר? זה אומר שכל מקרה שיקרה אינו מבוטח במהלך ה 5 שנים הראשונות למקרה נכות, אובדן כושר עבודה או מוות.

במקרה מוות – השארים/ מוטבים אינם זכאים למשוך את הפיצויים אלא זה חלק מקצבת השארים.

בקרן הפנסיה במקרה מוות אם אין בן/ בת זוג וילדים עד גיל 21 ולא מונו מוטבים בקרן ואין צוואה ☹ הכסף נשאר בקרן לטובת העמיתים.

ביטוח מפני אובדן כושר עבודה במסגרת קרן פנסיה מגן בדרך כלל רק מפני אובדן מוחלט של כושר עבודה לעבוד בכל מקצוע שהוא המתאים לכישוריו. משמעות הדבר היא שאם בעתיד יאבד המבוטח את יכולתו לעבוד במקצוע הספציפי שבו הוא עוסק אך יוכל לעסוק במקצוע אחר, הוא לא יהיה זכאי לקבל קצבת אובדן כושר עבודה.

בכל אופן קרן פנסיה היא אטרקטיבית לאנשים מסוימים ולא לכולם ולכן חשוב מאד להתייעץ עם איש מקצועי מוסמך על מנת להבין איך אפשר להנות ממנה ולבטח את הסיכונים הנרשמו לעיל

לא כל הנוצץ זהב 😅

לאחרונה אני נתקל בכל מיני פרסומים כמו אלו וגם מקבל מלקוחות כל מיני הודעות על הוזלת ביטוחים, החזרי כסף, המדינה חייבת לך כסף וכאלו - אז קודם כל זהירות! בחלק מהמקרים מדובר בהונאה, לשכת סוכני הביטוח כבר הגישה תלונות למפקח על הביטוח על פרסומים אלו ועבורכם תמיד תזכרו שאם מבטיחים לכם החזר כספי זורם משהו בחינם זו תמיד הונאה 😄

מומלץ - תמיד להתייעץ עם איש מקצועי שאמין עליכם, בכל פרסום שמפתה אתכם ולהבין מה מתרחש.