אילו מניות רשמו השנה עליה של מאות אחוזים ואולי אפילו לא שמעתם עליהם?

שנת תשפ"א הייתה שנת שיא לבורסה התל אביבית, בין היתר הודות לגל חסר תקדים של הנפקות ראשוניות וצמיחה בשיעורים דו-ספרתיים במדדים המובילים. לא רק החברות החדשות בלטו בנוף המקומי וגם חברות ותיקות זכו לתשואות חדות ב-12 החודשים האחרונים - כאשר קרוב ל-100 חברות יותר מהכפילו את שוויין, ו-10 מהן רשמו זינוק של מעל 400%.

בין המדדים הבולטים בשנה האחרונה אפשר לציין את מדד הנדל"ן (שזינק ביותר מ-70%), מדד הבנקים (שקפץ ביותר מ-60%) ומדד הנפט והגז שטיפס כמעט ב-50% בהשפעת העלייה החדה במחירי הנפט. יחד עם זאת, החברות במדדים הללו לא עלו מספיק כדי להיכנס לרשימת 10 העולות של השנה.

בראש הרשימה נמצאת בריל
( 3,719 +0.79% )
, שזינקה ב-12 החודשים האחרונים קרוב ל-700%. המשקיעים לא סתם מתעניינים ביצרנית ומשווקת הנעליים ומוצרי האופנה, שכן זו הציגה ברבעון השני של השנה קפיצה של יותר מ-50% בהכנסות וזינוק של כמעט פי שמונה ברווח הנקי, שהוסברו בין היתר ב"רכישות נרחבות יותר של הקהל הישראלי מעסקים מקומיים".

מיד אחריה נמצאת חברת המכשור הרפואי אייסקיור מדיקל 
, שגם החלה להיסחר בשבוע שעבר בנאסד"ק, וזינקה 636% בשנה האחרונה. החברה, שפיתחה שיטה להקפאת גידולים, סיימה את שנת 2020 עם הפסד של 15 מיליון שקל (למרות זינוק של 130% בהכנסות). יחד עם זאת, המניה זכתה לעניין המשקיעים לאחר שה-FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקאי, הכיר בטכנולוגיה שלה כ"מוצר פורץ דרך" ולאחר שהחברה פרסמה תוצאות ביניים בניסוי הקליני שלה במטופלות סרטן השד.

תפרון  

שעוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי הלבשה תחתונה, בגדי ים וביגוד ספורט, לנשים ולגברים (ובין לקוחותיה אפשר למנות את נייקי, ריבוק, ויקטוריה'ס סיקרט וגאפ) נמצאת במקום השלישי עם זינוק של 624%. במחצית הראשונה של השנה החברה רשמה הכנסות בגובה 126 מיליון שקל (זינוק של כמעט 70% בהשוואה לאשתקד), אך הזינוק המרשים יותר הגיע בשורת הרווח הנקי שעמד על 7.8 מיליון שקל לעומת 1.1 מיליון במחצית הראשונה של השנה שעברה - קפיצה של יותר מ-600%.

לא לכולן הייתה שנה נפלאה
בצד השני והפחות מחמיא של הטבלה, אפשר לצפות בחברות ישראליות רבות שמחקו עשרות אחוזים משוויין במהלך 12 החודשים הראשונים - רבות מהן מעולם הביומד.


את המקום הראשון והמאכזב קטפה שותפות חיפושי הנפט והגז רציו פטרוליום  

שאיבדה מעל 80% מערכה מאז ספטמבר שעבר. לחברה היו מספר דיווחים מאכזבים בתקופה הזו שהביאו לירידות חדות במניה, ובהם ההחלטה שמאגר טנג'ר-1 בגיאנה לא יפותח כמאגר עצמאי והדיווח על נטישת הקידוח בים העמוק של סורינאם (בלוק 47) לאחר שזה התגלה כיבש.

ההפסד השני בגובהו בבורסה שייך לרובוגרופ  
שמפתחת טכנולוגיות להדרכה ולימוד מרחוק, ואיבדה 73% משוויה בשנה הזו. לפני מספר ימים הציגה החברה הדואלית דוחות מאכזבים לחציון הראשון, שבמהלכו ההכנסות שלה צנחו ב-37% והחברה רשמה הפסד של 1.9 מיליון דולר, לעומת רווח של 1.2 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. לאחר הדוחות מניית החברה קרסה ואיבדה 25%.

ובכן כפי שאתם רואים לא יכלתם לדעת את זה בתחילת שנת תשפ"א ואולי גם לא שמעתם על כל אלו בתחילת שנת תשפ"א:) ולכן חשוב מאד לפזר השקעות בין מגוון מניות ומגוון ענפים על מנת להניב את המקסימום במינימום סיכון!

 

לחברה שיש לה הון אפילו קטן והיא מעוניינת שהוא יהיה נזיל עבורה להשקעות בחברה או לכל דבר אחר, אין כיום פתרונות השקעה שגרתיים ורוב החברות משאירות את ההון בעו"ש שצועד אחורה:) ונשחק!

האפשרות הרגילה היא לנהל תיק השקעות אבל החסרונות מרובים מכיוון שעלויות הניהול גבוהות מאד וזמינות הכסף היא אינה מיידית, והיתרה נתונה לתנודות קיצוניות לטווח קצר, שאר ההשקעות אינן פתוחות ואפשריות לחברה בע"מ.

פתרון מעולה עבור השקעה להון חברה הוא ע"י מטבעות וירטואליים, הכסף זמין מיידית, פוטנציאל הרווח הינו גדול.

דרכנו ניתן להתאים את ההשקעה עפ"י הצורך של החברה, אנו ממירים את המטבע, מבצעים את כל הרכישה דרך בנק ישראלי מפוקח, כולל פתיחת ארנק חם/קר, ללא גישה שלנו לארנק ובמכירה אנו מנכים מס רווח הון במקור.

מינימום השקעה 20,000 $

עמלת פעולה 3.5% - 4% תלוי במטבע, ביטקוין או אטריום.

ביצוע קניה/ מכירה מיידי, נזילות מיידית.

מרגישים שאינכo מבינים בתחום כדי לפעול? תספרו לנו ונדאג להדרכה עם אנשי מקצוע מהשורה הרונה,

לפרטים נוספים פנו אלינו

 

העולם השתנה. גמלאים שפורשים היום מבלים שנים ארוכות בפנסיה, בין היתר לאור התארכות תוחלת החיים. בשנים אלה ההכנסה המרכזית היא קצבת הפנסיה, ולכן רצוי למקסם ככל שניתן את ההטבות הניתנות לבני הגיל השלישי במגוון תחומים

 

גמלאים מבלים היום הרבה יותר שנים בפנסיה ביחס לעבר, והמשרד לשוויון חברתי נערך לכך כבר מהיום


אזרחים ותיקים יכולים ליהנות ממגוון הטבות בתשלומי מים או חשמל, וגם בתחומי החיסכון הפנסיוני או ההשקעות


נשים מגיל 62 וגברים מגיל 67 שמתחילים לקבל קצבת פנסיה, יכולים ליהנות מפטור מס בעבור חלק מהקצבה

תוחלת החיים שלנו הולכת ומתארכת ככל שעובר הזמן. המשמעות היא שגמלאים שוהים היום יותר שנים בפנסיה מבעבר, כך שתקופה זו יכולה להגיע אפילו לעשרים שנים או יותר. המשרד לשוויון חברתי נערך כבר היום לכך שאוכלוסיית האזרחים הוותיקים בישראל תכפיל עצמה בעוד כעשרים שנים. כדי לשהות יותר שנים בפנסיה יש צורך בגב כלכלי איתן ובניהול חכם יותר של המשאבים שנצברו במהלך שנות העבודה. בתור גמלאים ישנה שורה ארוכה של הטבות שניתנות מטעם המדינה, וחשוב להכיר אותן ולמקסם אותם כלל שניתן. ידע הוא כוח, ואם נדע יותר על ההטבות שמגיעות לנו נוכל להוציא את המיטב משנות הפרישה המתארכות ואולי אף לממש בהן את כל מה שחלמנו ולא יכולנו להגשים במהלך שנות העבודה האינטנסיביות.

 

אזרחים ותיקים יכולים ליהנות ממגוון זכויות והטבות באמצעות הנפקת תעודת אזרח ותיק המעניקה הטבות רבות ומגוונות. כמו למשל בתשלומים שוטפים של מים או חשמל, דיור, תחבורה ציבורית, ארנונה, תרבות הפנאי וגם בתחומים כמו החיסכון הפנסיוני או השקעה בשוק ההון. כך למשל, אזרחים ותיקים המקבלים קצבת זקנה זכאים גם להנחה של עד 25% בתשלום הארנונה, ומקבלי גמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי יכולים לקבל הנחה של עד 70% בתשלום הארנונה. הטבות אלה יכולות להסתכם בסכומים של מאות שקלים בחודש וניתן למצוא את הפירוט המלא באתר של המשרד לשוויון חברתי.

 

פטור ממס על קצבת הפנסיה

הטבה משמעותית נוספת ניתנת לגמלאים גם בתחום החיסכון הפנסיוני. לאחר הפרישה, הפנסיה היא למעשה תחליף למשכורת החודשית ששכירים התרגלו לקבל לאורך שנות העבודה. נשים מגיל 62 וגברים מגיל 67 שמתחילים לקבל קצבה פנסיונית, יכולים ליהנות מפטור מתשלום מס בעבור חלק מהקצבה. מימוש ההטבה, שלא ניתנת בצורה אוטומטית אלא מחושבת בצורה פרטנית לכל חוסך/ת, מתבצע באמצעות פנייה יזומה לרשות המיסים על מנת לקבל את הפטור. בנוסף, חשוב שגמלאים יוודאו מול קרן הפנסיה שלהם שהם מקבלים הטבות נוספות כמו נקודות זיכוי, ומבצעים תאום מס במקרה שבו קיימים מספר מקורות הכנסה מעבודה גם לאחר מועד תחילת קבלת הקצבה הפנסיונית.

 

גם בתחום ההשקעות גמלאים יכולים ליהנות מהטבות מס משמעותיות וייחודיות, כאשר היום קיימים מגוון מכשירי השקעה שניתן להתאים לכל צורך. בין מכשירים אלה ניתן למנות למשל קופת גמל במסגרת תיקון 190, או קופת גמל להשקעה שניתן לייעד כחיסכון עבור הילדים או הנכדים. גמלאים שנולדו לפני שנת 1948, למשל, זכאים לפטור ממס רווח הון על פיקדון בנקאי ו/או על רווחים מפוליסת חיסכון (עד לתקרה הקבועה בחוק). על פיקדון שקלי בבנק משולם בדרך כלל מס רווח הון של 15% על הרווח הנומינלי ובפוליסה שיעור המס עומד על 25% מהרווח הריאלי. מדובר בהטבה שיכולה להגיע לסכום משמעותי והיא ניתנת באופן אוטומטי בעת שחרור הפיקדון בבנק או באמצעות פנייה לרשות המיסים כאשר מדובר על פוליסת חיסכון.

 

מכשירי ההשקעה מאפשרים בנוסף לתכנן נכון את נושא ההעברה הבין דורית. כמעט בכל מכשיר השקעה ישנה אפשרות לקבוע מוטבים, כלומר להחליט למי ישולמו הכספים לאחר הפטירה. אם לא ימונו מוטבים, הכספים ישולמו ליורשים החוקיים, מה שמצריך הוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה – הליך מורכב שעשוי לקחת זמן. כדי שזה יקרה, יש לדאוג מראש למינוי המוטבים ועדכון שלהם במידת הצורך. בכל מקרה, בטרם קבלת ההחלטה חשוב להתייעץ עם בעל/ת רישיון פנסיוני שיסייעו באפיון הצרכים והמטרות ויכלו להתאים את מכשירי ההשקעה לצורך הייחודי של כל חוסך/ת.

ביטוח אנשי מפתח
בחברות רבות קיים איש מפתח המוגדר כאדם שיציאתו מהתמונה תגרום נזק קשה לחברה. אנשי מפתח הם המחזיקים את הרעיון או הידע לממש אותו והם בעצם נושאי הבשורה מהבחינה השיווקית, הניהולית, הטכנולוגית או העסקית. איש מפתח יכול להיות כל אדם בכל סוג תפקיד. ברוב המקרים עלות הביטוח לאיש מפתח נחשבת למעסיק כהוצאה מוכרת (אלא אם איש המפתח הוא חבר בעל שליטה בחברה).

למה זה חשוב?
חסרונו של איש מפתח בחברה יכול לגרור נזק כספי ולעיתים אף להתמוטטות החברה. לכן נהוג לערוך ביטוח לאיש מפתח כך שאם אותו איש מפתח יאבד את יכולתו לעבוד מסיבות שונות המוגדרות בפוליסה, ישולם סכום כסף המוגדר מראש בהתאם לשוויו של איש המפתח. כסף זה משולם לחברה והופך אותה ליציבה הרבה יותר, עמידה בפני זעזועים שונים ובטוחה יותר להשקעה.

כיצד רוכשים את הביטוח?
בחירת אנשי המפתח - איש מפתח מוגדר ככזה שיציאתו מהתמונה תגרום לחברה נזק קשה עד בלתי הפיך מהסוגים הבאים:
א. פגיעה בפיתוח מוצרים.
ב. אובדן ידע וניסיון מיוחדים.
ג. אובדן שווקים.
ד. אובדן מקורות אשראי.
ה. פגיעה בייצור.
ו. פגיעה בהכנסות וברווחים.

לכם, כמעסיקים, חשוב מאוד שתמחור איש המפתח יעשה בצורה נכונה ומספקת שתענה על צרכי החברה במקרה הצורך. אומנם אין נוסחה לתמחור איש מפתח אבל ישנם קווי מחשבה כלליים. אם ההערכה היא, למשל, שללא איש המפתח, תאבד החברה את מירב ערכה, כדאי לבטח את איש המפתח בסכום המתקרב לערכה של החברה.
ניתן לבטח גם מספר אנשי מפתח. כלומר, יכול להיות מקרה של חברה בשווי מיליון דולר, בעלת ארבעה אנשי מפתח שכל אחד מהם מבוטח בסכום של מיליון דולר.

ביטוח איש מפתח בסכום העולה על ערכה של החברה, על סמך הערכות לערך עתידי גבוה יותר הוא בעייתי. במקרה כזה, יתכן שחברת הביטוח תבחר לפנות לחברת ביטוח משנה, במקרים אלה יבחן נושא הסיכון המוראלי. סיכון מוראלי הוא מצב ממנו מנסות חברות הביטוח להתגונן, בו קיים איש מפתח המבוטח בסכום גבוה מאוד והחברה נופלת. במצב כזה הסיכוי היחיד של המשקיעים להחזיר את כספם הוא במצב שיקרה משהו לאיש המפתח. והסכום ימומן ע"י חברת הביטוח.

שימו לב!
לאחר בחירת אנשי המפתח, ייבדקו אנשי חברת הביטוח האם האנשים שנבחרו הם אכן אנשי מפתח. יתרה מכך, אם שלטונות המס בודקים ומוצאים שאיש המפתח הוא אכן איש מפתח, נחשב הביטוח כהוצאה מוכרת. (במידה ואיש המפתח אינו חבר בעל שליטה בחברה).

מפני מה כדאי לחברה לבטח איש מפתח?
ביטוח אנשי מפתח מורכב מ - 2 מרכיבים:
1. ביטוח למקרה מוות - במקרה מות איש המפתח תקבל החברה סכום ביטוח חד פעמי שהוגדר מראש.
2. נכות תמידית - במקרה של נכות תמידית הנגרמת לאיש המפתח מקבלת החברה לאחר כחצי שנה, סכום חד פעמי שהוגדר מראש.


למה צריך לשים לב?
קודם כל חשוב לבדוק האם יש בחברה איש מפתח אמיתי. על מנת לבדוק זאת עליכם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:
1. האם ישנו אדם בחברה שהעדרו יפגע משמעותית ביכולת הפיתוח של החברה?
2. האם ישנו אדם בחברה שהעדרו יפגע משמעותית באשראי החברה ובשווקים העסקיים שלה?
3. האם ישנו אדם בחברה שהעדרו יפגע משמעותית בייצור או ברווחי החברה?
4. האם במקרה של העדר אותו אדם ניתן יהיה לפצות על כך בצורה חלקית, באמצעות סכומי כסף גדולים שיתמכו בהעדרו?

לתשומת לבכם!
חשוב מאוד שהביטוח יתן מענה גם למקרים בהם איש המפתח לא יכול לעבוד לתקופה מוגבלת לא בגלל מוות אלא, למשל, משום שעבר תאונת דרכים. על מנת שהביטוח יכסה מקרים כאלו יש להוסיף ביטוח אובדן כושר עבודה לאנשי מפתח, שלא נכלל בעבר ברוב הפוליסות לציבור זה.

אילו גורמים משפיעים על גובה הפרמיה?
1. גיל המבוטח.
2. מין המבוטח.
3. מעשן / לא מעשן.
4. סוג המקצוע והעיסוק.

ביטוח שותפים
בביטוח שותפים מבטחים את חיי השותפים. גובה סכום הביטוח אמור לשקף את שווי חלקם בשותפות, כך שבמקרה בו נפטר אחד מהם ישולם חלקו, כסכום ביטוח, לבני משפחתו, והשותפות תמשיך להתקיים מבלי שיווצר מצב בו יאלצו השותפים הנותרים בחיים לשלם את חלקו בשותפות או "לקבל" את יורשי הנפטר כשותפים לניהול העסק, החברה או השותפות.
נושא זה צריך להיות מוסדר כחלק מהסכם בין השותפים.

על פי סעיף 42 בפקודת השותפויות (נוסח חדש) תשל"ה – 1975, במקרה שאחד השותפים נפטר או הוכרז כפושט רגל, תפורק השותפות אלא אם נקבע אחרת בהסכם שבין השותפים.

מהן האלטרנטיבות בעת פירוק השותפות עקב מות אחד השותפים?
1. מכירת נכסי השותפות לאחר תשלום החובות, סיום עסקיה וחלוקת היתרה בין השותפים ובין עזבונו של הנפטר.
2. כניסת יורשי הנפטר במקומו לשותפות.
3. כניסת שותף חדש הרוכש את חלקו של הנפטר מיורשי הנפטר, עקב פטירה ולא כתוצאה מיוזמה של השותפים שנותרו בחיים.
ברוב המקרים הללו, השותף לא יהיה מתאים כי היורשים מעוניינים במכירה מהירה ולא משנה להם מי ירכוש את חלקם
בשותפות.
4. השותף או השותפים הנותרים בחיים רוכשים את חלקו של השותף שנפטר.

האלטרנטיבה המועדפת היא האחרונה, קיימות סיבות רבות לדחייתן של 3 האלטרנטיבות הראשונות והן:
1. מכירה בתנאי לחץ גורמת להפסדים, כלומר, קבלת תמורה נמוכה מהשווי האמיתי.
2. הליכי פירוק מזמינים לחץ מצד הנושים ובסופו של דבר פוגעים בעסקים ובמוניטין, אף אם אין לבעלי החוב סיבה לדאגה.
3. לא תמיד ניתן לממש את נכסי השותפות, גם במחיר של הפסד ובדרך כלל השותף הנותר לא יוכל להוציא עשרות או מאות
אלפי דולרים לרכישת חלקו של הנפטר.
4. יורשי השותף שנפטר (אלמנה או ילדים) אינם בעלי רקע מקצועי ומסחרי מתאים להתנהלות השותפות. גם בשותפות שאינה
דורשת כישורים מקצועיים מיוחדים קשה ליורשים למלא כיאות את מקום הנפטר.
5. ברוב המקרים, שותף חדש שיכנס לשותפות ביוזמת היורשים, לא יהיה השותף המתאים ליתר השותפים, כפי שהם היו בוחרים
בו לו ניתנה להם אפשרות הבחירה.

מהם יתרונות רכישת חלקו של השותף שנפטר על ידי השותפים הנותרים?
1. מניעת מכירת העסק בהפסד והמשך קיומו הסדיר ללא פגיעה במוניטין או בקשרי המסחר.
2. מניעת קבלתו של שותף בלתי רצוי שמשמעותה קשיים בפעילות העסק.
3. מתן אפשרות ליורשי השותף שנפטר לקבל סכומים שיהוו תמורה נאותה עבור חלקו של הנפטר בשותפות, ומקור הכנסה
לשמירה על רמת חייהם.
4. מניעת הוצאות מיותרות לשותפות ולשותפים הנובעות משיבוש מהלך העסקים הרגיל.

כיצד ביטוח שותפים נותן מענה לכל הבעיות שתוארו עד כה?
כדי לממש את הפתרון הרצוי יש צורך בקביעת הוראות מיוחדות בהסכם השותפות שיבטיחו את זכויות היורשים ואת העברת חלקו של השותף שנפטר לשותפים הנותרים ללא תקלות ושיבושים בעסק. הדרך לפתרון זה היא ביצירת קרן שתעמוד בעת הצורך למטרת העברת חלקו של הנפטר לשותפים הנותרים. קרן כזו שתהיה מובטחת בכל עת שתידרש (כלומר במות השותף), ניתן ליצור רק במסגרת פוליסה לביטוח חייו של כל שותף.

הסכום שישולם על ידי חברת הביטוח יהווה (בדרך כלל) חלק נכבד מהתמורה עבור חלקו של הנפטר בשותפות, יהיה זמין במועד הרצוי, ימנע את הצורך בהלוואות ויבטיח לשותפים הנותרים שותף "חדש" אידיאלי - הם עצמם.

כיצד ינהגו שותפים בחברה?
להבדיל משותפות, עם פטירתו של שותף בחברה, אין החברה מתפרקת והמניות עוברות בירושה.
כדי למנוע מצב בו המניות עוברות ליורשים ההופכים באופן אוטומאטי לשותפים חדשים בחברה, מומלץ לנסח הסכם (אשר יעוגן גם בתקנות החברה) לפיו השותפות הינה למקרה חיים בלבד ועם פטירת מי מהשותפים, המניות שלו הופכות למניות נדחות, ותמורה בגינן תשולם באמצעות פוליסת הביטוח.

מה חשוב לוודא?
1. יש לערוך הסכם שותפים (מומלץ להסתייע בעו"ד הבקיא בתחום) אשר יכלול את כל התרחישים הנובעים ממקרי מוות, נכות
ופרישה של השותפים.
2. יש לערוך פוליסות ביטוח פרטיות כאשר המבוטח הינו השותף ובני משפחתו הם המוטבים. חשוב לזכור כי במקרה והמוטבים
אינם בני המשפחה – סכום הביטוח יחוייב במס.
3. מומלץ להסדיר את תשלום הפרמיות מחשבון השותפות או החברה וזאת לצורך פיקוח בלבד, שהרי הפוליסות הן פוליסות פרט
והפרמיה אינה נחשבת כהוצאה מוכרת.
4. יש לעדכן את סכומי הביטוח מעת לעת על פי שווי חלקו של השותף בעסק.

צור קשר

יצירת קשר- רפאל כהן

גיבורי ישראל 10, פולג, נתניה.

טלפון: 072-2384238

פקס: 074-7930075

נייד: 052-3347300

דואר אלק':

refael@insurance-service.co.il

 

הצהרה

אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ או שיווק פנסיוני אישי המותאם לצרכי הלקוח. אתר זה הינו אתר שיווק פנסיוני ובעלי האתר מחזיקים ברשיון סוכן ביטוח פנסיוני. אין באמור לעיל התחייבות להשגת תשואות עודפות ואין במידע על תשואות שהושגו בעבר להעיד על תשואות שתושגנה בעתיד. המידע המובא כאן הינו לצורך ידע כללי בלבד. גילוי נאות - רפאל כהן ניהול פיננסי אישי אינו יועץ פנסיוני ואינו מספק שירותי ייעוץ פנסיוני מתוך כלל הגופים הקיימים במשק. רפאל כהן ניהול פיננסי אישי הינו סוכן ביטוח פנסיוני, אשר משווק מוצרים פנסיוניים, פיננסיים ומוצרי ביטוח אשר בגינם הוא זכאי לעמלות זהות מכל החברות ואו שגובה שכר טרחה עפ"י המפורסם במחירון כאן באתר ועל פי ההסכמים הקיימים עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות כפי שמופיע בגילוי נאות. 

© 2017 Refael Cohen. All Rights Reserved.