קרן השתלמות

קרן השתלמות, הפקדות קרן השתלמות

קרן השתלמות

קרן השתלמות – על קצה המזלג

אחת לשנה, בדרך כלל לקראת דצמבר, מגיע הטלפון מסוכנים של חברות הביטוח הגדולות במשק או נציגי בתי ההשקעות, שמבקשים להיפגש כדי להתחרות על לבנו ולהציע לנו לנייד אליהם את קרנות ההשתלמות וקופות הגמל שברשותנו. כלי השכנוע כוללים הצעות תחרותיות בנוגע לגובה דמי הניהול של המוצרים השונים, והצגת התשואות העודפות שהשיגו בגופים שמנהלים את הכסף. אין ספק כי ניהול חכם של קרנות ההשתלמות מאפשר להוזיל את דמי הניהול הנגבים על הצבירה וההפקדות מהכסף שנחסך, לבחון כי התשואות בקרנות ובקופות תחרותיות ביחס לתנאי השוק ולוודא כי רמת הסיכון מתאימה לצרכי העובד. בנוסף, השוואת נתוני קרנות השתלמות וקופות הגמל חשובה כדי למקסם את התשואות ולהוריד דמי ניהול. בעזרת ההכוונה המקצועית של רפאל כהן תוכלו לעשות זאת בצורה קלה, מהירה וחכמה.

מה זה קרן השתלמות?

קרנות השתלמות הן מכשיר ההשקעה האטרקטיבי ביותר – הן מגלמות הטבת מס גדולה בשלב ההפקדה לקרן (ההפקדות מוכרות לצורכי מס), והטבות מס במימוש הקרן (פטור ממס רווח הון בשיעור של  25% עד תקרת המס). ההטבות האלו ניתנות למרות שלא מדובר במוצר פנסיוני לטווח ארוך; קרן השתלמות היא מוצר לטווח בינוני – 6 שנים, אם כי, בזכות ההטבות, החוסכים, במקרים רבים נשארים במכשיר לתקופות ארוכות יותר.

מבחן התשואה, מרכיבי ההשקעה ומבחן שארפ

בוחרים קרן השתלמות בהתאם לשני מבחנים - המבחן הראשון הוא מבחן התשואה, כשלמעשה בודקים מי הקרנות שסיפקו את התשואה הגבוהה ביותר? אתם תקבלו את הקרנות המובילות בתשואה באתר האוצר ובאתרים פיננסים, רק שזה עדיין לא סוף הבדיקה. המבחן השני הוא מבחן שארפ – מדד פופולארי (שגם האוצר נצמד אליו בדירוגי הקרנות) שמבטא את הערך שהשיג מנהל ההשקעות של הקרן בהינתן הסיכון. ככה בעצם משווים תפוזים לתפוזים, קרנות השתלמות לקרנות השתלמות, ככה יודעים מי באמת השיגה ביצועים טובים יותר. אנחנו כצרכנים פיננסים נוטים להתייחס לתשואת הקרן ופחות למדדי סיכון לרבות מדד שארפ, אבל בפועל מדד שארפ (ומדדים אחרים) מספרים לנו סיפור אמיתי יותר מתשואה. כמו כן אנו בוחנים את מרכיבי ההשקעה, פיזור סיכונים בתוך הקרן, בוחנים את מנהל ההשקעות, ומקבלים סקירות מכל מנהל קרן באופן שוטף וחודשי ומחליטים עבור הלקוח האם זוהי הקרן הטובה ביותר עבורו או שמחליטים לנייד אותה למקום טוב יותר מבחינת נתונים אלו.

אז כשאתם שומעים או מציעים לכם קרן השתלמות, ומספרים לכם על התשואה הטובה שלה, או על דמי ניהול נמוכים, תשאלו ותבחנו גם את מדד שארפ שלה ביחס לקרנות ההשתלמות האחרות בקטגוריה שלה וגם את מרכיבי ההשקעה ואת פיזור הסיכונים בקרן. רפאל כהן – ניהול פיננסי אישי הינו מנוסה מזה שנים רבות בתחום קרנות ההשתלמות, ועד כה סייע לעשרות רבות של לקוחות להוזיל עלויות ולחסוך הרבה יותר. התקשרו עכשיו או השאירו פרטים על מנת לקבל הכוונה ראשונית ללא עלות וללא התחייבות.

צור קשר

יצירת קשר- רפאל כהן

גיבורי ישראל 10, פולג, נתניה.

טלפון: 072-2384238

פקס: 074-7930075

נייד: 052-3347300

דואר אלק':

refael@insurance-service.co.il

 

הצהרה

אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ או שיווק פנסיוני אישי המותאם לצרכי הלקוח. אתר זה הינו אתר שיווק פנסיוני ובעלי האתר מחזיקים ברשיון סוכן ביטוח פנסיוני. אין באמור לעיל התחייבות להשגת תשואות עודפות ואין במידע על תשואות שהושגו בעבר להעיד על תשואות שתושגנה בעתיד. המידע המובא כאן הינו לצורך ידע כללי בלבד. גילוי נאות - רפאל כהן ניהול פיננסי אישי אינו יועץ פנסיוני ואינו מספק שירותי ייעוץ פנסיוני מתוך כלל הגופים הקיימים במשק. רפאל כהן ניהול פיננסי אישי הינו סוכן ביטוח פנסיוני, אשר משווק מוצרים פנסיוניים, פיננסיים ומוצרי ביטוח אשר בגינם הוא זכאי לעמלות זהות מכל החברות ואו שגובה שכר טרחה עפ"י המפורסם במחירון כאן באתר ועל פי ההסכמים הקיימים עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות כפי שמופיע בגילוי נאות. 

© 2017 Refael Cohen. All Rights Reserved.