תיקון, 190, קופת, גמל, לבני, 50, הטבת מס לפנסיונרים

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מאפשר לגמלאים ולבני 50 ומעלה לנהל השקעות בעלות נמוכה ובתשלום מס נמוך יחסית לאפיקים אחרים כולל גמישות בקבלת הכסף בגיל הפרישה, התיקון מהווה תחרות ואלטרנטיבה לניהול הכסף במקום בבנק, בקופת גמל.

קצבת הזקנה היא אחד העוגנים המרכזיים שיכלכלו אתכם לאחר הפרישה לפנסיה, לכן החיסכון הפנסיוני הוא בעל חשיבות מכרעת עבור כל אזרח במדינה. גם במשרד האוצר מכירים בעובדה הזו ולכן בשנת 2012 אושר תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, שמטרתו העיקרית הייתה להחזיר את אטרקטיביות החיסכון באמצעות קופות הגמל ולעודד את האזרחים ואת הגמלאים בפרט להפקיד את הכספים שחסכו לאורך השנים לקופת גמל וליהנות מהאפשרות למשוך* את החיסכון בכל עת**.

למעשה, זו ההטבה הפיננסית המשמעותית ביותר עבור אוכלוסיית הגמלאים ועבור האוכלוסייה הצפויה לצאת לגמלאות בשנים הקרובות ולכן חשוב שכל אחד מאתנו יכיר את ההטבות הנובעות מהתיקון.

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מגדיל את מגוון הפטורים מתשלום מס על קצבת הזקנה. במסגרת התיקון, נוכל לבצע הפקדה חד פעמית או הפקדה שוטפת לקופת הגמל, ולמשוך את הכספים כקצבה או במשיכה חד פעמית*** וליהנות מהטבות מס בעת משיכת הכספים.

בעידן כיום בו האינפלציה נמוכה, הטבות מיסוי אלו יחד עם האפשרות למשיכת הכספים כסכום חד פעמי, הופכות את ההשקעה בקופת גמל, לאטרקטיבית מאוד עבור חוסכים רבים ובמיוחד עבור הוותיקים מבננו.

אז איך זה עובד? ראשית פונים אלינו????

מבצעים הפקדה חד-פעמית או מספר הפקדות לקופת גמל בכל סכום כספי כרצונכם.

הכספים ינוהלו בקופת הגמל כאשר ניתנת אפשרות למעבר בין מסלולי השקעה ללא הגבלה וללא אירוע מס. ניתן למשוך את הסכום שהצטבר בקופה (מעל גיל 60) בצורת קצבה או במשיכת סכום חד פעמי כאשר תשלום המס על הרווחים מופחת**** בגובה 15% בלבד על הרווח הנומינלי.

מהם היתרונות של השקעה בקופת גמל בתיקון 190?

משיכת הכספים בכל עת*****- (מעל גיל 60) בצורה קצבתית ללא תשלום מס או במשיכה חד פעמית עם תשלום מס מופחת.

מיסוי מופחת - מס של 15% על הרווחים הנומינליים (במקום 25% על הרווחים הריאליים כפי שנהוג במכשירי השקעה אחרים). הטבה אדירה בסביבת אינפלציה נמוכה.

דמי ניהול - נמוכים בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים.

ניידות - מגוון מסלולי השקעה הניתנים לשינוי בכל עת ללא אירוע מס.

פיזור השקעות רחב המעניק יציבות – פיזור השקעות בארץ ובחו"ל, אפשרות להשקיע בני"ע סחירים ובנכסים לא שכירים כגון נדל"ן מניב ותשתיות, תחומים שלא ניתן להיחשף אליהם דרך האפיקים המסורתיים.

מינוי מוטבים – קופת הגמל מאפשרת לך למנות מוטבים אשר יהיו הזכאים הבלעדיים לכספים, הכספים יעברו למוטבים במקרה חו"ח של פטירה ללא צורך בהצגת צו ירושה / צוואה

מינוף – ניתן לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים יחסית, (עד 28% מהצבירה מתוך כספי הקופה) כנגד קופת הגמל, תוך אפשרות להשקעתה חזרה בקופת הגמל או לכל צורך אחר.

תבדקו את האפשרויות עבורכם כעת בפניה אלינו בתיבת ההודעות מטה

 

 

איך פותחים קופת גמל בתיקון 190? יש לשים לב למספר פרמטרים שהנכם עומדים בהם אחרת יכול להיות מס 35% על הקרן ולכן חשוב להתנהל מול גורם מקצועי שאמין עליכם, פנו אלינו לכל שאלה

צור קשר

יצירת קשר- רפאל כהן

המלאכה 4, פולג, נתניה.

ליד איקאה

וואצאפ למשרד - לחץ כאן

טלפון: 072-2384238

 דואר אלק':

refael@insurance-service.co.il

 

הצהרה

אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ או שיווק פנסיוני או פיננסי אישי המותאם לצרכי הלקוח. אתר זה הינו אתר למידע כללי ובעלי האתר מחזיקים ברישיונות מתאימים מתכנן פיננסי ופרישה סוכן ביטוח פנסיוני ומפוקחים ע"י משרד האוצר והרשות לשוק ההון. אין באמור לעיל התחייבות להשגת תשואות עודפות ואין במידע על תשואות שהושגו בעבר להעיד על תשואות שתושגנה בעתיד. המידע המובא כאן הינו לצורך ידע כללי בלבד וכל העושה בו שימוש ללא הכוונה מקצועית אחראי על מעשיו וכל האחריות על מעשיו ופעולותיו היא שלו. 

אנו תומכים בהחזרת החטופים הביתה לחץ כאן 

אנו מתנדבים כאן זיו נעורים

אנו מתנדבים כאן 8200 לעסקים קטנים

 

 
© 2017 Refael Cohen. All Rights Reserved.